Cytat

Temu, kto nie wie, do jakiego portu zmierza, nie sprzyja żaden wiatr.
(Seneka Młodszy)

 

Aleksander Barański
"Czy istniały dinozaury czyli kreacjonizm biblijny dla początkujących"


Od ponad 150 lat środowiska opiniotwórcze do których w głównej mierze należy współczesna nauka, bezwględnie narzucają całemu światu tzw. naturalizm metodologiczny. Tenże naturalizm zakazuje odwoływania się w nauce do przyczyn nadnaturalnych, inaczej mówiąc wyklucza Boga i Jego widoczne działanie we wszechświecie, skutkiem tego istnieje nieusuwalny konflikt między nauką a religią w tym oczywiście chrześcijaństwem. Dzisiaj mnóstwo wierzących ludzi pobierających edukację w publicznej oświacie ma pytania i dylematy związane z tym w jaki sposób można pogodzić naukę i wiarę. Książka Aleksandra Barańskiego napisana prostym i zwięzłym językiem jest doskonałym wstępem pokazującą sposób w jaki można osiagnąć spójność i równowagę między zrozumieniem fizycznej i duchowej rzeczywistości.
Michał Prończuk, Przewodniczący Biblijnego Towarzystwa Kreacjonistycznego

Temat stworzenia dotyczy fundamentów wiary chrześcijańskiej. Uczona w szkołach doktryna o ewolucji jest dyskretnym, ale mocnym uderzeniem w autorytet Pisma Świętego, potrzebę odkupienia i w samo istnienie Boga. Jest strategicznie ważne, aby w dobie walki o chrześcijański charakter Europy nasze dzieci były uczone o Bożym akcie stworzenia. Bardzo rekomenduję, drogi Czytelniku, książkę, którą teraz trzymasz w swoich dłoniach. Cieszę się również, że jest napisana w formie podręcznika i może być świetnym narzędziem dla chrześcijańskich rodziców i nauczycieli.
Pastor Krzysztof Majdyło, Prezes Stowarzyszenia ChDN-Polska

Zdecydowanie jedna z lepszych książek na polskim rynku, która wprowadza czytelnika w podstawowe zagadnienia sporu ewolucja/stworzenie. Napisana w przystępny sposób stanowi doskonałe narzędzie przygotowujące zwłaszcza rodziców i młodzież, do złożenia mocnego świadectwa w kontekście, gdzie nieomal wszyscy wierzą w teorię ewolucji. Autor wskazuje, że osiągnięcia naukowe ostatnich lat - nie tylko, że nie podważają - ale ze zdwojoną siłą przemawiają na rzecz chrześcijańskiego światopoglądu.
Marek Kmieć, Pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego we Wrocławiu


O Autorze:
Aleksander Barański - kreacjonista, członek Biblijnego Towarzystwa Kreacjonistycznego, wykładowca kreacjonizmu w szkołach chrześcijańskich, autor artykułów, tłumaczeń, wywiadów, organizator konferencji, uczestnik debat. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec trojga dzieci.

Książka rekomendowana przez Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne


Więcej informacji:
Spis treści książki
Wstęp do książki